HRVATSKA UVRŠTENA NA PRESTIŽNU WANDERLUST, THE GOOD TO GO 2026 LISTU

by Putopis

Hrvatska je uvrštena na The Good to Go List 2026, godišnju listu časopisa Wanderlust. To je jedan od najstarijih i najuglednijih britanskih putnih magazina. Navedeni popis ističe najuzbudljivije destinacije svijeta za 2026. godinu. Svjetska odredišta odabrana su temeljem autentičnih iskustava, odgovornog pristupa turizmu i dojmljivih lokalnih priča. Naša se zemlja nalazi na listi zahvaljujući prepoznatljivoj bogatoj povijesti, kulturnoj baštini te jedinstvenom identitetu i nasljeđu.

Wanderlust i Hrvatska među najboljih 26 za 2026. godinu

Osim Hrvatske na reprezentativnoj listi našle su se zemlje kao što su Japan, Australija, Argentina, Novi Zeland, Njemačka, Portugal te Španjolska.

„Hrvatska među najboljih 26 za 2026. godinu; to je još jedno priznanje cijenjenog inozemnog medija koje potvrđuje našu poziciju kao turističke destinacije koja nudi više od samog putovanja. Hrvatska pruža autentične doživljaje tijekom cijele godine, povezanost s baštinom i iskustva koja turisti dugo pamte, a upravo takve sadržaje traže suvremeni putnici. Velika je čast primiti priznanje s britanskog tržišta čiji gosti prepoznaju našu zemlju kao kvalitetnu i sigurnu destinaciju sa širokim rasponom turističkih proizvoda“, izjavila je Bisera Fabrio, direktorica Predstavništva HTZ-a u Londonu. Uvrštavanje Hrvatske na The Good to Go List 2026 dodatno jača vidljivost na jednom od ključnih emitivnih tržišta za hrvatski turizam.

U tekstu posvećenom Hrvatskoj, Wanderlust ističe kako je naša zemlja dugo bila u središtu razvoja ljudske evolucije, gastronomije i kulture. Tako se spominju prapovijesna baština, uključujući Krapinu i najveće nalazište ostataka neandertalaca. Navodi se i vučedolska kultura, kao i kravata koja potječe upravo iz Hrvatske. Prikazana je i Istra kao jedno od najznačajnijih europskih područja za tartufe. Ujedno se spominje i bogata ponuda festivala i gastronomskih događanja u mjestima poput Motovuna i Buzeta.

Dodajmo kako su britanski gosti u 2025. godini u Hrvatskoj ostvarili više od 834 tisuće dolazaka i 4,1 milijuna noćenja. To u odnosu na 2024. predstavlja izjednačenje rezultata u dolascima te rast od 2% u noćenjima. Pritom su najviše noćenja ostvarili u Dubrovačko-neretvanskoj županiji i Splitsko-dalmatinskoj županiji, a gledano prema destinacijama u Dubrovniku, Splitu, Konavlima, Župi dubrovačkoj i Rovinju. 

Fotografije: Putopis. Sva prava pridržana.

You may also like

Leave a Comment